9. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması Başlıyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenecek Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 7 ülkeden 26 şairin katılımıyla 8-10 Kasım tarihleri arasında Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Türk “9. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması Başlıyor”

”Bu bakımdan romanımda suçlu sandalyesinde oturan devlet değil, bizzat halkın kendisidir.”

Ray Bradbury’in kaleme aldığı ve bu yüzyılın en başarılı kitaplarından biri olarak düşünülen Fahrenheit 451 kağıt dosya konusuna epey uygun oldu zira bilimsel olarak kağıdın “”Bu bakımdan romanımda suçlu sandalyesinde oturan devlet değil, bizzat halkın kendisidir.””

Amin Maalouf’un ‘’Semerkant’’ Adlı Eserindeki Türk İmgeleri

Batı edebiyatında kötü Türk imgesi çok yaygındır. Sadece edebiyatlarında değil sosyal hayatlarında da, genel olarak Türk toplumunu küçümsemek için bazı atasözleri kullanılmaya devam edilmektedir. Avusturya‘nın “Amin Maalouf’un ‘’Semerkant’’ Adlı Eserindeki Türk İmgeleri”

EDEBİYATIN GERÇEK TUTUNAMAYANI: YUSUF ATILGAN

Tam adıyla Yusuf Ziya Atılgan, 20.yüzyılın başlarında, 1921 yılında, Manisa da doğdu. Atılganın ailesi Yunanistan göçmenidir. Atılgan ilkokulun yarısını yaşadıkları köyde diğer yarısını da Manisa da tamamladı. Lise yıllarını ise Balıkesir de geçirdi. Atılgan liseden mezun olduktan sonra ailesi her ne kadar onun tıp eğitimi almasını istese de, Atılgan lise de edebiyatı seçtiği için İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimine devam etti.

Top