Kent Kültür Söyleşilerinin Konuğu: Cemil Kılıç

Tepebaşı Belediyesi’nin Kent & Kültür Söyleşileri devam ediyor. Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde gerçekleşen söyleşilerin bu ayki konuğu İlahiyatçı Yazar Cemil Kılıç olacak.

Tepebaşı Belediyesi’nin beğeniyle takip edilen ve şehrin kültür geleneği haline gelen Kent & Kültür Söyleşileri, birbirinden önemli isimleri Eskişehirlilerle bir araya getirmeyi sürdürüyor.

Kent & Kültür Söyleşilerinin bu ayki konuğu ise İlahiyatçı Yazar Cemil Kılıç olacak. Kılıç, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Salonu’nda 5 Mart Perşembe günü saat 19.30’da; “Güncel Dini Konular ve Laiklik” konulu söyleşiye katılacak ve Ergülen’in ile katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Cemil Kılıç kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğan Cemil Kılıç, ilk öğrenimini Sinop ve İstanbul’da tamamladı. İstanbul’da Küçükköy İmam Hatip Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Kelam ve İslam Felsefesi Bölümü’nü bitiren Kılıç, 1998 yılında aynı üniversitenin Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı. 1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atanırken, 2001 yılında; “Ümmet Sisteminden Ulus Devlete Geçişte Harf İnkılabının Kültürel Değişim Üzerine Etkileri” teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2006 yılında Eğitim-İş Sendikası İstanbul örgütlenmesine katılan Cemil Kılıç, o yıldan bu yana Eğitim-İş şube yönetim kurullarında yönetici olarak görev yaparken, Atatürkçü Düşünce Derneği Fatih Şubesinin kurucuları arasında da yer aldı. “İslam’ı Anlamak İçin Türkçe Kur’an” adlı meal çalışması da dahil yayınlanmış 9 kitabı bulunurken, halen eğitimcilik görevini de sürdürüyor. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında pek çok panel, konferans ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı ve katılmaya devam ediyor.

Top