Hasan Âli Yücel Konuşulacak

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenecek olan panelde, ölümünün 59. yıl dönümünde Köy Enstitüleri’nin kurucusu Hasan Âli Yücel konuşulacak.

Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenecek, “Aramızdan Ayrılışının 59. Yıl Dönümünde Hasan – Âli Yücel ve TBMM Süreci” isimli panelde, Türkiye’nin eğitim devrimi olarak nitelendirilen Köy Enstitüleri’nin kurucusu Hasan Âli Yücel konuşulacak.

“Aydınlanma Işığı Sönmeyecek” sloganı ile gerçekleştirilecek olan panelde konuşmacılar Prof. Dr. Kemal Kocabaş, Mustafa Gazalcı ve İlyas Küçükcan olacak. Eski Milli Eğitim Bakanı Yücel’in, Köy Enstitüleri’ni kurarak eğitim ve bilimi, köylere kadar ulaştırma öyküsünün ele alınacağı panelin moderatörlüğünü ise Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Türkseven yapacak. 15 Şubat Cumartesi günü, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek panel, saat 14.00’te başlayacak.

Program, panelin ardından gerçekleştirilecek olan Prof. Dr. Kemal Kocabaş ve Mustafa Gazalcı’nın kitap imza etkinliği ile sona erecek.

Top