10. Uluslararası Sanat Çalıştayı Başlıyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Uluslararası Sanat Çalıştayı, 25 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilecek. Bugüne kadar düzenlenen 9 çalıştayda ise 252 sanatçı, toplam 357 eseri belediye arşivine kazandırdı.

Tepebaşı Belediyesi’nin 10.’sunu düzenleyeceği Uluslararası Sanat Çalıştayı, 7-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlik bu yıl 7 – 11 Ekim tarihleri arasında yerli ve yabancı sanatçının katılımı ile yapılacak. Çalıştay açılışı, 7 Ekim Pazartesi günü saat 18.00’de Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Çalıştaya katılacak ressamların çalışmaları hafta boyunca yine Özdilek Sanat Merkezi’nde devam edecek. Öte yandan Bugüne kadar gerçekleştirilen 9 çalıştaya katılan toplam 252 sanatçı, 357 eser ortaya çıkardı.

10. Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da dopdolu geçmesi bekleniyor. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Uluslararası Şiir Buluşması ile birlikte Tepebaşı Belediyesi’nin 3 büyük sanatsal etkinliğinden biri olarak dikkat çeken Sanat Çalıştayı, kazandığı uluslararası kimlik ile takdir topluyor.

10 Uluslararası Sanat Çalıştayı, 11 Ekim Cuma günü saat 18.00’de, Tepebaşı Belediyesi Merkez Sergi Salonu’nda düzenlenecek kapanış töreni ile son bulacak.

Katılımcı sanatçılar

10. Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın bu yılki konuk sanatçıları ise şu şekilde:

Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Ali Candaş, Yalçın Gökçebağ, Aydın Ayan, Zeki Serbest, Önder Aydın, Gülay Yüksel, Hasan Mutlu, Resul Aytemur, Atila Atar, Mehmet Emin Özer, Bünyamin Balamir, Dariusz Prezwiezlikowski, Mete Sezgin, Nevin Güven, Turan Enginoğlu, Nilgün Şener, Halime Türkyılmaz, Mehmet Babat, Ahmet Sönmezocak, Fevzi Çelikten, Yasin Canlı, Ayşe Ekici ve Berna İnan.

Top